Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.

Twoja pomoc


Każdy z Państwa może przyczynić się do tego, by pamięć o Polakach, którzy narażali życie dla ratowania Żydów, nie zaginęła. By ci, którzy wznieśli się ponad uprzedzenia, którzy przełamali paraliżujący lęk przed represjami ze strony okupanta niemieckiego, jego pomocników i innych zarażonych nienawiścią narodową, nie pozostawali dłużej nieznanymi nikomu bohaterami. Dlatego zwracamy się z prośbą by Państwo pisali do nas o znanych Wam z opowieści i lektur przypadkach udzielania Pomocy, a w szczególności przypadkach represji.

Prosimy, by nadsyłane informacje, o ile to możliwe, formułowane były według następującego schematu:

  1. Data i miejsce wydarzenia.
  2. Kto pomagał (imię, nazwisko, wiek, wyznanie, zawód, miejsce zamieszkania, członkowie najbliższej rodziny, motywacja działań, losy powojenne).
  3. W jaki sposób Pomoc była udzielana.
  4. Komu pomagano (imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, członkowie najbliższej rodziny, zawód, sytuacja do czasu uzyskania Pomocy, okoliczności i miejsce śmierci ewentualnie losy powojenne)
  5. Kto prześladował, jaki charakter miała represja (śmierć, uwięzienie, pobicie itp.).
  6. O ile informacja pochodzi z lektury tekstu, prosimy o podanie tytułu dzieła, nazwiska autora, roku i miejsca wydania oraz numerów stron. Jeśli to możliwe, prosimy o wykonanie skanu/kserokopii i dołączeni do wiadomości e-mailowej/listu.
  7. Kontakt do osób, które mogą coś jeszcze wiedzieć na opisywany przez Państwa temat.

 

WOLONTARIAT

Wszystkich chętnych zapraszamy do pomagania nam w charakterze wolontariuszy. Wasze umiejętności i energia mogą okazać się nieocenione w upamiętnianiu bohaterów i szerzeniu na całym świecie wiedzy o polskiej historii. Proszę pisać bezpośrednio na adres e-mailowy: marcin.urynowicz@ipn.gov.pl lub korzystać z powyższego formularza kontaktowego, w polu „Treść” wpisując informację o chęci podjęcia się wolontariatu i ewentualnie opisując w jaki sposób najlepiej mogliby Państwo wykorzystać swe możliwości czasowe i umiejętności, np. tłumaczenia dzięki znajomość języków obcych. Dziękujemy
 

Uwaga: jeśli zauważą Państwo informacje, które należy skorygować, poprawić, także bardzo prosimy o napisanie do nas. Będzie to niezwykle istotna pomoc w weryfikacji posiadanych przez nas informacji i propagowaniu rzetelnej wiedzy historycznej.
 

Tagi:
A
A+
A++
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót